Spotkania PSPP

AKADEMIA PRAWNIKA PRZEDSIĘBIORSTW: Za drzwiami sali sądowej - najczęstrze pytania i praktyczne odpowiedzi

AKADEMIA PRAWNIKA PRZEDSIĘBIORSTW: Za drzwiami sali sądowej - najczęstrze pytania i praktyczne odpowiedzi

siedziba WKB: Pl. Małachowskiego 2, Warszawa, 7 czerwca 2018

 

AKADEMIA PRAWNIKA PRZEDSIĘBIORSTW to cykl spotkań merytorycznych dla członków Polskiego Stowarzenia Prawników Przedsiębiorstw i przedstawicieli ich zespołów.

W ramach cyklu planowane są cztery szkolenia. Najbliższe z nich to ZA DRZWIAMI SALI SĄDOWEJ - NAJCZĘSTRZE PYTANIA I PRAKTYCZNE ODPOWIEDZI

BROSZURA DO POBRANIA

Jak w praktyce wygląda postępowanie na sali sądowej? Co trzeba wiedzieć o organizacji i porządku rozpraw przed sądami powszechnymi, zasadach ustnych wystąpień i słuchania świadków, znaczeniu opinii biegłych i prywatnych opinii ekspertów, możliwości zawarcia ugody w toku postępowania oraz sądowym savoir vivre? Podczas spotkania uporządkujemy wiedzę uczestników uzupełniając ją praktycznymi wskazówkami przydatnymi każdemu pełnomocnikowi.

ZAGADNIENIA:

  • Organizacja rozprawy przez sądami powszechnymi (typowy porządek rozpraw, ustalanie i zmiana terminu rozprawy, nagrywanie rozpraw, porządek przeprowadzania dowodów i składanie zastrzeżeń do protokołu).
  • Zasady wystąpień ustnych (zwracanie się do sądu, struktura argumentów i wypowiedzi, zasady ustnej argumentacji i odpowiedzi na pytania sądu).
  • ABC słuchania świadków (kontakt przed rozprawą, porządek pytań, uchylanie pytań, okazanie akt sprawy, odbieranie przyrzeczenia przed i w toku słuchania świadka).
  • Opinie biegłych i prywatnych ekspertów, czyli jak się ma teoria do praktyki? (wnioskowanie o opinie biegłych, kwestionowanie ich opinii, sytuacje w których warto złożyć prywatne opinie).
  • Możliwości zawarcia ugody w toku postępowania (skierowanie na mediację, prowadzenie rozmów ugodowych równolegle do postępowania, ugoda pozasądowa i ugoda przed sądem).
  • Sądowy savoir-vivre i zasady etyki zawodowej na sali rozpraw (kontakt z pełnomocnikami i stronami na sali i poza salą sądową, agresywna strategia vs. zasady etyki zawodowej).

Udział bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane sa pod adresem biuro@pspp.org.pl

Formularz zgłoszeniowy